Telefon 0212 603 6788
E-Posta info@akbacakogluenerji.com

Faaliyetlerimiz

//www.akbacakogluenerji.com/wp-content/uploads/2021/01/s3-scaled.jpg

Türkiye, güneş enerjisi potansiyeli açısından birçok ülkeye göre çok şanslı durumdadır. Ülkemiz coğrafi konumu açısından diğer ülkelere nazaran çok önde ve enerji konusunda avantajlıdır. Güneş, dünyaya saniyede yaklaşık 170 milyon MW enerji göndermektedir. Yapılan birçok akademik ve bilimsel araştırmaya göre; saniyede dünyamıza gelen güneş enerjisinin, ülkemizin bir yıllık enerji üretiminin 1700 katı olduğu söylenmektedir.

Ülkemiz, ortalama 110 gün gibi çok yüksek bir enerji potansiyeline sahip. Türkiye'nin yıllık güneş ışınımı haritası incelendiğinde ülkemizin güneyi öncelikli olmak üzere, Ege, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgeleri yüksek oranda güneş almaktadır. Akbacakoğlu Enerji, ülkemizin yüksek güneş enerjisi potansiyeline sahip bölgelerinden biri olan Ayvalık bölgesine enerji üretimi yapmaktadır.

Ülkemiz rüzgâr, su, güneş ve biyo yakıtlar açısından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla Akbacakoğlu Enerji, günümüzde hızla büyüyen yenilenebilir enerji kaynaklarının başında gelen güneş enerjisi kullanarak üretim yapmaktadır.


Kalite ve güvene dayanarak ürettiğimiz projelerin bakım ve takibini düzenli olarak yaparak 0 hata mantığıyla çalışıyoruz.GES, güneş enerji santralinin kısaltılmış halidir. Akbacakoğlu Enerji, 220 dönüm arazi üzerine kurmuş olduğu güneş enerji santrali ile güneşin ışıklarından yararlanarak enerji üretmektedir.

Enerji üretimi büyük bir hassasiyet ile yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu nedenle Akbacakoğlu Enerji, sürekliliği olan ve sorunsuz çalışan bir sistem kurmaya önem vermiştir. Uygulama süresince alanında uzman personeller ile çalışmaktadır.

Geleceğe güvenle bakan nesiller ve yaşanabilir bir dünya için tüm gücümüzle çalışıyor, üretiyor ve geleceği inşa ediyoruz.

Günümüz dünyasında yaşanabilir bir dünya için en iyi teknolojileri kullanarak, doğa dostu enerji üretimi sağlamaktayız.

//www.akbacakogluenerji.com/wp-content/uploads/2021/01/z33.jpeg