Telefon 0212 603 6788
E-Posta info@akbacakogluenerji.com

Biz Kimiz?

Akbacakoğlu Enerji

Geleceği İnşa Eder!
//www.akbacakogluenerji.com/wp-content/uploads/2021/01/z345.jpg
2,845,250,000 kW Saat Elektrik Üretimi 75%
1,975,000 Ton Co2 Salınımı Engellendi 60%
128,965 Evin Elekrik İhtiyacı Karşılandı 83%
1,845,000 Ağaç Kurtarıldı 67%
Doğa Dostu 98%
Güvenli 74%

Türkiye'nin önde gelen ayakkabı firmalarından olan Ayakkabı Dünyası, 1923’te Cumhuriyetimizle aynı yılda kuruldu. Her geçen yıl büyümeye devam eden Ayakkabı Dünyası, 2014 yılında hisselerinin %60'ını Esas Holding'e satarak büyük bir iş birliğine imza atmıştır. Ayakkabı Dünyası'nın bugün 62 mağazası bulunmaktadır.

Akbacakoğlu Enerji, Ayakkabı Dünyası’nın kurucu ortağıdır. Ayrıca perakende sektörünün yanı sıra, gıda ve inşaat yatırımları da bulunmaktadır.

Ülkemiz rüzgâr, su, güneş ve biyo yakıtlar açısından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyelin yeni ve daha verimli teknolojiler ile birlikte değerlendirilip yatırıma dönüştürülmesi, hızla büyüyen ülkemizin ihtiyaç duyduğu enerjinin çevre dostu yöntemlerle karşılanmasında büyük önem arz etmektedir.

Bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla Akbacakoğlu Enerji, günümüzde hızla büyüyen yenilenebilir enerji kaynaklarının başında gelen güneş enerjisi kullanarak üretim yapmaktadır.

Akbacakoğlu Enerji, kalite ve performans odaklı iş yaklaşımı ile bugün Türkiye'nin güneş enerjisinden faydalanma potansiyelinin yüksek olduğu bir alan olan Ayvalık bölgesinde 220 dönümlük arazi üzerinde faaliyet göstermekte olan bir enerji santraline sahiptir.

Enerji üretiminde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından en üst düzeyde faydalanma ve dışa bağımlılığın azaltılması, enerji üretiminden kaynaklanan çevreye verilen zararın azaltılması ile birlikte topluma, çevreye ve insana olan saygımızın bir sonucu olarak tüm çalışmalarımızda çevreyi korumaya özen göstermek temel ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

Bu ilkeler doğrultusunda enerji çözümlerimizle %100 yenilenebilir kaynakların kullanıldığı bir enerji dönüşümüne öncülük ediyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyoruz.

Kalitede Öncü

Sektörde kalite standartlarının sağlanmasında öncü rol model olmaktadır.

Doğa Dostu

Yaşanabilir bir dünya için doğa dostu teknolojilere yatırım yapıyoruz.

Güven

Herşeyin güvenle başladığını biliyor ve tüm şirket ilişkilerimizi güven üzerine kuruyoruz.
Hizmet Anlayışımız

Akbacakoğlu Enerji Olarak

Akbacakoğlu Enerji, yaşama değer katan yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmaktadır.

DOĞA DOSTU

YENİLENEBİLİR

SÜRDÜRÜLEBİLİR

DEPOLANABİLİR

GÜVENLİ

DÜŞÜK MALİYET